WP Sunucu Taşıma

WordPress sitenizin bulunduğu bir HOSTINGi değiştirmek, farklı bir sunucuya geçiş yapmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İşlemler nasıl yapılıyor?
Öncelikle şu anki HOSTING FTP ve MYSQL giriş bilgilerinizi ve YENİ HOSTING FTP ve MYSQL giriş bilgilerinizi bizimle paylaşıyorsunuz. Ardından sisteminizin YEDEĞİ alınıyor. Tüm yedeklerden sonra YENİ HOSTING bilgileriniz ile tüm yedeklerinizi bu yeni sisteme aktarıyoruz. Ardından alan adınızın DNS parametrelerini YENİ HOSTING DNS IP adreslerine yönlendiriyoruz. Sitenizi sorunsuzca kullanmaya devam ediyorsunuz.

Bu işlemler ne kadar sürer ve ücreti nedir?
Ne kadar süreceği, eski ve yeni hosting sisteminin performansına bağlıdır. Eğer iki sunucu arasında uyuşmayan bir durum oluştuğunda -ki genellikle yüksek boyutlu veri tabanlarında sık rastlanılır- sorunu çözmek için belli bir süre harcanması gereklidir. Ancak herhangi bir sorun çıkmaz ise 1-2 saat içerisinde yeni sunucunuzda sitenizi kullanabilirsiniz. Tüm bu işlemlerin ücreti ise FTP ve veritabanı büyüklüğüne göre değişmekte olup 150 TL +KDV den başlayan fiyatlarladır.

Email: wpdestek@engintasarim.com
Tel: 0 212 482 97 57