WordPress Virüs, Trojan ve Hata Temizle

Web sitenizde sorunlar mı yaşıyorsunuz? Hatalar mı alıyorsunuz? Google arama sonuçlarında siteniz “Siteniz saldırı altında olabilir” şeklinde uyarı yazısı ile mi görünüyor? Antivirüs programınız siteniz açıldığında uyarılar mı veriyor?

Tüm bu sorular ve bir çok sorunun çözümü için uzman bir desteğe ihtiyaç duyabilirsiniz. Sitenizi ilk günkü hızına ve virüssüz haline getirip, güvenlik önlemleri alarak veya böyle bir sorunla bir daha karşılaşmamanız için sizi bilgilendirme yapmaktayız.

WordPress Sistemine Virüsler nelerlerden ve nasıl bulaşır?

Sitenize bir çok nedenden dolayı virüs ve benzeri zararlı yazılımlar bulaşabilir. En sık rastlananlar sebepler şunlardır:

  • Kaynağı belli olmayan temalar veya warez temalar indirip sitenize yüklemek.
  • İndirime sayısı az veya puanlaması düşük olan, ismi az duyulmuş eklentileri kurmak.
  • Antivirüs koruması hizmeti olmayan hosting firmasından hosting almak.
  • WordPress admin şifrenizin güçlü olmaması, FTP şifrenizin basit olması.
  • Tarayıcınızda WordPress admin şifrenizi kayıtlı olması.
  • Çok bilinmedik FTP programını kullanarak oturum açmak.

İnternet siteniz bu tür sorunların herhangi birinden dolayı virüs saldırısı altında olabilir. Bunların tespiti ve temizliği için bizimle wp@engintasarim.com adresimizden veya Canlı Sohbet bölümünden iletişime geçebilirsiniz. Sizden FTP bilginiz, Hosting bilginiz veya WP admin şifreleriniz talep edilir, ardından sorun ücretsiz sorun tespiti yapılır. Sorunun çözümü için size fiyat teklifi sunarız. Kabul etmeniz ve ödemenizin ardından işlemler tahmini aynı gün veya ertesi iş günü içerisinde tamamlanır.